Masaż terapeutyczny

Głównym celem masażu poprzez czynności manualne jest efekt przeciwbólowy poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego i psychicznego, przy jednoczesnym osiągnięciu stanu rozluźnienia oraz odprężenia.

Terapia masażem poprawia samopoczucie, pozytywnie oddziałuje na skórę, stawy, aparat więzadłowy i poszczególne układy w ciele. Nie wywołuje uczucia bólu i zapewnia przyjemne doznania. Jest terapią działającą na warstwach i piętrach tkanek nieopracowywanych w masażu klasycznym czy sportowym.

Masaż  łączy w sobie techniki masażu klasycznego, relaksacyjnego, pobudzającego, a także elementy mikrokinezyterapii, relaksacji poizometrycznej oraz  techniki mięśniowo-powięziowe.

Stanowi intensywny rodzaj terapii, który wspomaga ochronę przed kontuzjami, a także przygotowuje organizm do wysiłku sportowego oraz zmniejsza zmęczenie po aktywności fizycznej.

Masaż jest także skuteczną metodę modelującą ciało oraz przeciwdziałania nawrotom i pojawianiu się cellulitu, ujędrnia skórę i wspomaga odchudzanie, jak też oczyszcza organizm.

Istnieje wiele publikacji, książek na temat masażu i jego dobroczynnym wpływie na organizm człowieka, ale rzadko wyjaśniają mechanizm, czyniący z masażu tak skuteczną metodę terapii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.